4 grudnia 2022

Pierwsza edycja Remembrance and Future Forum przed nami! W czerwcu wkraczamy w świat online, otwierając platformę debaty na temat najważniejszych wyzwań i dylematów współczesności. Zapraszamy do wielogłosowej dyskusji z udziałem najciekawszych umysłów naszych czasów, intelektualistów oraz liderów społecznych z Polski i ze świata. Przenosimy się do świata wirtualnego, gdzie przez najbliższe tygodnie zaproszeni goście pochylą się nad „Wymiarami Solidarności”, także w kontekście aktualnego ogólnoświatowego kryzysu epidemicznego.

5 czerwca zapraszamy na wykład Chantal Delsol zatytułowany „Czy Europa ma przyszłość jako solidarna wspólnota?” inaugurujący pierwszą edycję Remembrance and Future Forum.

Chantal Delsol to urodzona w 1947 roku w Paryżu profesor filozofii politycznej. Jest jednym z najbardziej znanych francuskich współczesnych filozofów, politologiem, historykiem idei, antropologiem i powieściopisarką. Wykłada na uniwersytecie Marne-la-Vallée, gdzie kieruje pracami Ośrodka Badań Europejskich, który w 1993 r. funkcjonuje jako Instytut Badań im. Hannah Arendt. W 2007 r. została członkiem Akademii Nauk Moralnych i Politycznych. Od 2015 obejmuje funkcję Prezydenta Akademii. Członek Francuskiej Akademii Katolickiej od 2012. Regularnie publikuje w dzienniku „Le Figaro’’. Jej książki zostały przetłumaczone na piętnaście języków. W Polsce ukazały się: „Zasada pomocniczości”, „Esej o człowieku późnej nowoczesności” i „Czym jest człowiek? Kurs antropologii dla niewtajemniczonych” oraz powieść „Wariatki”.

 

Krzysztof Ociesa-Żyła

Zobacz wszystkie wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *